Engelleri Beraber Yıkalım

Proje Hakkında Proje amaç ve hedefler Ortaklar

Projenin Adı: Engelleri Beraber Yıkalım
Proje Tarihi: 01 Ocak 2023 - 31 Aralık 2023
Proje Yeri: İstanbul, Türkiye

Projemiz ile elde etmek istediğimiz; engelli bireylerin toplumdaki farkındalıklarını arttırarak, gençlerimizin aktif yaşamlarında dayanışma ve sorumluluk alma görevlerini benimsemelerini sağlamaktı. Engelli bireylerin toplum içerisinde farkedildiklerini ve saygı gördüklerini bilmeleri onların aktif yaşamlarında daha özgüvenli ve sağlıklı bireyler olmalarını destekledi..

Proje Ortağu

  • Sultangazi Belediyesi

Katılımcılara Erasmus+ AB fırsatları ve ESC projeleri hakkında bilgilendirme yapıldı, proje yazma eğitimi verildi ve Engelleri Beraber Yıkalım projesinin yapılacak atölyeleri tanıtıldı.

Eğitmen: Fatma Sümeyye Şahin

Proje kapsamında katılımcıların özel gereksinim gerektiren bireylerin yaşamlarını deneyimlemeleri için onları Turkcell Diyalog müzesine götürdük. Görme engelli ve işitme engelli bireylerin hayatlarında karşılaştıkları problemleri birebir deneyimleyebildiler.

Tarih: 12/09/2023

Katılımcılarımıza işaret dili eğitimi verdik.

Eğitmen: Hakan Dalkıç

Tarih:14/10/2023

Katılımcılarımıza Braille alfabesi eğitimi verdik.

Eğitmen: Gülşah Tezcan

Tarih: 21/10/2023

Şirinevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ne ziyaret gerçekleştirdik ve yaygın öğretim metodlarıyla desteklenmiş aktiviteler gerçekleştirerek birbirimizin hayat hikayelerini öğrendik.

Tarih: 06/12/2023

Program kapsamında tüm katılımcılarımıza orman gezisi yaptırdık. Bu programda aktivite olarak baskı atölyesi gerçekleştirdik ve sertifikaların takdimini yaptık.

Tarih: 21/12/2023