Kurban Faaliyetleri

Kurban Faaliyetleri

Sizler için adak, akika, şükür ve sadaka kurbanlarını kesiyor ve ihtiyaç sahiplerine (medrese, yetimhane ve okul) ulaştırıyoruz. Bölgede yoksulluk ve fakirlik nedeniyle birçok kardeşimiz sadece sizlerin gönderdiği kurbanlar sayesinde et yiyebilmektedir. Sizde kurbanlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak ve onlara bu lezzeti tattırmak istiyorsanız Kurban Bağışı kısmından Adak, Akika ve şükür  bağışlarınızı bize iletebilirsiniz.

Kurbanınıza ait fotoğraf ve videolar gönderdiğiniz telefon numaralarına Whatsapp üzerinden gönderilmektedir.

Kurban Bağış Bedeli

Adak-Akika-Şükür 1250

Faaliyetlerimiz

  • Mağdur durumdaki insanlara ve özellikle savaş, terör faaliyetleri ve diğer sebeplerle yetim kalmış ve sokaklarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan çocuklara din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
  • 0530 613 4472
  • info@ilksenol.org.tr

Hesap numaralarımız üzerinden bağış yapabilirsiniz. Hesap numaralarımız için tıklayın.

Bağışınızı yaparken açıklama kısmına adınızı, soyadınızı, telefon numaranızı, bağışınızın türünü varsa bağışı adına yapmış olduğunuz ismi yazmalısınız. Böylelikle size geri dönüş yapabilme imkanımız olacaktır. Ayrıca vekaletin sağlanması için yine açıklama kısmına "Kurbanımı kesmesi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtması için vekaletimi İlk Sen Ol Derneği'ne veriyorum." diye belirtebilirsiniz.

Kurban Bayramı'nda bağış yapabileceğiniz gibi yılın istediğiniz herhangi bir zamanında da bağışınızı yapabilirsiniz.

Kurbanlarınızı keseceğimiz ülkeler ekiplerimiz tarafından ihtiyaçlara göre belirlenmektedir. Bu ülkeler belirlendikten sonra sosyal medyalarımız üzerinden ve web sitemizden yayınlıyoruz.

Kurbanınız İslami usullere uygun ve Kurban ibadetine münasip bir şekilde kesilip ihtiyaç sahiplerine dağıtımı gerçekleştirilecektir.

Kurban kestirmek isteyen bağışçılarımız kurbanlarının kesilmesi ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılması için belirlenmiş olan kurban bedelini derneğimize ulaştırırlar. Vekalette aslolan kişinin niyet ve iradesidir. Kurbanını kestirmek üzere derneğimize başvuran bağışçımız, bu niyet ve iradeyi ortaya koymuş oluyor. Sözlü olarak ifade edilmesi şart değildir. Çünkü fiil ve uygulama da bir irade beyanıdır.

İslami Usullere göre bir büyükbaşı 7 hisse olacak şekilde kesiyoruz. Hisse bağışı yaptıktan sonra 7 hisseye ulaştığı takdirde kesiminiz gerçekleştirilecektir. Dilerseniz 7 hisse bağışı da yapabilmeniz mümkündür.

Sürecin şeffaf ve güvenilir yürütülebilmesi için diğer bağışlarınızda olduğu gibi Kurban bağışlarınızda da ilgili görselleri tarafınıza ulaştırmaktayız. Kurbanınız video kaydına alınır ve belirttiğiniz numaraya Whatsapp üzerinden gönderilir.