Öğrenim Bursu

Eğitim, bir insanın; duygusal, bedensel, zihinsel olarak sahip olduğu yeteneklerini belirlenen amaç doğrultusunda geliştirmesidir. Eğitim her bireyin temel hakkıdır. Zor şartlar altında bazı insanlar bu temel haklarından mahrum kalabiliyorlar.

Bilgi, herkesin ulaşması gereken bir zorunluluktur. Birleşmiş Milletler; çocuklara Yardım Fonunun (UNICEF) verilerine göre, dünya genelinde yaklaşık 28 milyon çocuk savaş ve istikrarsızlık sebebiyle mülteci durumundadır.

İmkanımız varken geleceğimize destek olalım.

Sizlerin de destekleriyle bilgili, saygılı ve faydalı nesiller oluşturmanın gayretinde olan derneğimiz ülkemizde ilk ve ortaöğretim, lise, lisans, yüksek lisans ve doktora yapan öğrencilere;

Üniversitelerde insani yardım ve insani diplomasi alanında eğitim ve öğretimine devam eden Lisans, Yüksek lisans ve Doktora öğrencileri için 8 ay boyunca düzenli karşılıksız burs verilmesine Destek Olmak İster Misiniz?

1 lisans öğrencisinin 1 aylık burs bedeli 300 TL

1 yüksek lisans öğrencisinin 1 aylık burs bedeli 500 TL 

1 doktora öğrencisinin 1 aylık burs bedeli 700

 

İhtiyaç sahibi, eğitim hayatına maddi imkânsızlıklardan dolayı devam edemeyen çocuklar için eğitim (kırtasiye araç ve gereçleri) yardımlarına Destek Olmak İster misiniz?

Bağış Bedeli 150 TL

Faaliyetlerimiz

  • Mağdur durumdaki insanlara ve özellikle savaş, terör faaliyetleri ve diğer sebeplerle yetim kalmış ve sokaklarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan çocuklara din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
  • 0530 613 4472
  • info@ilksenol.org.tr