İlksen Olİlksen Olİlksen Ol

Ramazan Faaliyetleri

Ramazan Faaliyetleri

11 ayın sultanı Ramazan ayı, dini açıdan taşıdığı önemin yanı sıra sosyal açıdan da dayanışmanın ve yardımlaşmanın en yüksek olduğu zaman dilimidir. İslam dininin en kutsal ayı olan Ramazan, paylaşmanın, yardımlaşmanın ve fakiri gözetmenin zamanıdır. Bu ayda yapılan yardımlar zengin ile fakir arasında köprüler kurulmakta, müslümanlar arasında empati duygusu oluşturularak bağlarını güçlendirilmektedir. Ramazan ayında gerçekleştirilen yardımlarla birlikte ihtiyaç sahibi aileler rahat bir nefes alabilir, düzenli sıcak yemeklerle iftar sofralarını paylaşabilir, yetim çocuklar bayramlık kıyafetler ve hediyelerle sevinç yaşayabilir. Derneğimiz, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında toplu iftar ve sahur yemekleri düzenlemekte, muhtaç ailelere gıda kolileri dağıtmakta ve ayni yardımlar yanında nakdi yardımlar da gerçekleştirmektedir. Zekat, kumanya, iftar, sahur, fitre, fidye ve bayramlık giysi gibi çeşitli yardım alanlarında çalışmalarımızı sürdürerek ihtiyaç sahiplerine destek olmaktayız. Ramazan ayında yardımlarımızla birlikte, toplumumuzun dayanışma ve yardımlaşma duygularını canlı tutmak, ihtiyaç sahiplerine umut olmak ve sevgiyi yaymak amacındayız. Siz de Ramazan ayında yapılan yardımlara katılarak bu güzel sürece destek olabilir ve fark yaratabilirsiniz.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, açın, susuzun, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olma dini olan, İslam dininin en mübarek ayı olan Ramazan ayında her gün ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerimize iftar sofraları kuruyoruz.

Ramazan ayında bizimle birlikte olmak için sizi de iyiliğimize ortak olmaya çağırıyoruz. Sizde iftar yemeği bağışında bulunarak  soframıza ortak olabilirsiniz.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, açın, susuzun, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olma dini olan, İslam dininin en mübarek ayı olan Ramazan ayında her gün ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerimize sahur sofraları kuruyoruz.

Ramazan ayında bizimle birlikte olmak için sizi de iyiliğimize ortak olmaya çağırıyoruz. Sizde sahur yemeği bağışında bulunarak  soframıza ortak olabilirsiniz.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Hadisi Şerif’inde İslam Dini’nin tüm insanlık için var olduğunun ve tüm insanlığa faydası olduğunu görmekteyiz.

İslam’ın tüm inananlara öğütlediği yardımlaşma, paylaşma gibi güzel davranışlar neticesinde evde yiyecek yemeği olmayan, yardıma ihtiyacı olan ailelere, yetimlere gıda kolisi yardımında bulunmaktayız.

Siz de yüzlerde tebessüme sebep olmak istiyorsanız Bağış Yap kısmından bağışlarınızı bize iletebilirsiniz.

Zekat, bir farz ibadet olduğu gibi İslam’ın beş temel esasının da üçüncüsüdür. Zekat verecek Müslümanlar zekatın usul ve adabına uydukları kadar hak terazisini de bilmelidirler. Kişi, zekata tabi olan malını hesaplayarak kırkta birini (yüzde 2.5) yoksula verir. İsteyen kişi kırkta birinin üzerinde de zekat verebildiği gibi kırkta birlik bölüm asgari tutardır, altı verilemez.

Zekat bağışlarınızı medrese talebelerine, onların aileleri ve çevredeki yoksul kimselere ulaştırıyoruz.

Siz de zekat bağışlarınızı yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine göndererek zekatın mahiyet ve önemini yerine getirebilir, kardeşlerinizin sevincine ortak olabilirsiniz.

İlksenol olarak,  yollara düşerek binlerce kilometre uzakta olan din kardeşlerimize emanetlerinizi teslim ediyoruz. Siz de fidyenizi gönül köprüsü kurarak muhtaç kardeşlerinize gönderebilir, onlara paylaşmanın mutluluğunu yaşatabilir, yoksulluğun yaşattığı zorlukları Ramazan ayında hafifletebilirsiniz. 

Bağış Yap kısmından Fitre ve Fidye bağışlarınızı bize iletebilirsiniz.

Çocuklar için bayram sabahlarının en büyük neşesi, yeni kıyafetler ve bayramlık hediyelerdir. Bayramlık yardımları ile çocukların yüzünde gülücük ve mutluluk olabilmektir niyetimiz.
 
Bayramlıklar ve hediyeler, bayram öncesi hak sahibi çocuklara  ulaştırılarak, bayram sevinci katlanmaktadır.
 
Siz de yüzlerde tebessüme sebep olmak istiyorsanız bayramlık bağışı kısmından bağışlarınızı bize iletebilirsiniz. Bayramlık bağışlarınıza ait fotoğraf ve videolar gönderdiğiniz telefon numaralarına Whatsapp üzerinden gönderilmektedir.
Alıcı Adı: İlk Sen Ol Gençlik Hareketi Derneği
Ziraat Bankası - TR71 0001 0025 8695 6598 5950 07
Dolar - TR28 0001 0025 8695 6598 5950 05
Euro - TR98 0001 0025 8695 6598 5950 06
2024