Ramazan Faaliyetleri

Ramazan Faaliyetleri

11 ayın sultanı Ramazan ayı dini açıdan taşıdığı önemin yanı sıra sosyal açıdan da dayanışmanın ve yardımlaşmanın da en yüksek olduğu aydır. İslam dininin en kutsal ayı olan Ramazan ayında paylaşmanın, yardımlaşmanın ve fakiri gözetmenin de vaktidir. Ramazan ayında yapılan yardımlarla, zengin ve varlıklı insanlarla, fakir ve muhtaç insanlar arasında köprüler oluşturulmakta, empati kurulmaktadır.

Ramazan ayında yapılan yardımlarla  rahat nefes alabilen ihtiyaç sahibi aileler, kurulan iftar sofraları ile düzenli sıcak yemek yiyebilen muhtaçlar, bayramlık kıyafet ve hediyelerle sevinen yetim çocuklar etrafımızda mutlaka vardır. Bunun yanında Ramazan ayında yapacağı yardımlarla huzur bulan, malının zekatını vererek temizleyen, fakirin hakkını gözeterek arınan hayır sahiplerine şahid olmaktayız.

Derneğimiz, Ramazan ayı çalışmaları kapsamında toplu iftar ve sahur yemekleri, muhtaç aileler için gıda kolisi dağıtımı ile birlikte ihtiyaç sahiplerine nakdi ve ayni yardımlarını da Ramazan ayı boyunca sürdürmektedir. Zekat, kumanya, iftar, sahur, fitre, fidye ve bayramlık giysi yardımlarımızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, açın, susuzun, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olma dini olan, İslam dininin en mübarek ayı olan Ramazan ayında her gün ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerimize iftar sofraları kuruyoruz.

Ramazan ayında bizimle birlikte olmak için sizi de iyiliğimize ortak olmaya çağırıyoruz. Sizde iftar yemeği bağışında bulunarak  soframıza ortak olabilirsiniz.

Bağış Bedeli 2$

Paylaşmanın, yardımlaşmanın, açın, susuzun, yardıma ihtiyacı olan herkesin yanında olma dini olan, İslam dininin en mübarek ayı olan Ramazan ayında her gün ihtiyacı olan Müslüman kardeşlerimize sahur sofraları kuruyoruz.

Ramazan ayında bizimle birlikte olmak için sizi de iyiliğimize ortak olmaya çağırıyoruz. Sizde sahur yemeği bağışında bulunarak  soframıza ortak olabilirsiniz.

Bağış Bedeli 1,5$

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir.” Hadisi Şerif’inde İslam Dini’nin tüm insanlık için var olduğunun ve tüm insanlığa faydası olduğunu görmekteyiz.

İslam’ın tüm inananlara öğütlediği yardımlaşma, paylaşma gibi güzel davranışlar neticesinde evde yiyecek yemeği olmayan, yardıma ihtiyacı olan ailelere, yetimlere gıda kolisi yardımında bulunmaktayız.

Siz de yüzlerde tebessüme sebep olmak istiyorsanız Bağış Yap kısmından bağışlarınızı bize iletebilirsiniz.

Bağış Bedeli 250₺

Zekat, bir farz ibadet olduğu gibi İslam’ın beş temel esasının da üçüncüsüdür. Zekat verecek Müslümanlar zekatın usul ve adabına uydukları kadar hak terazisini de bilmelidirler. Kişi, zekata tabi olan malını hesaplayarak kırkta birini (yüzde 2.5) yoksula verir. İsteyen kişi kırkta birinin üzerinde de zekat verebildiği gibi kırkta birlik bölüm asgari tutardır, altı verilemez.

Zekat bağışlarınızı medrese talebelerine, onların aileleri ve çevredeki yoksul kimselere ulaştırıyoruz.

Siz de zekat bağışlarınızı yurtdışındaki gerçek ihtiyaç sahiplerine göndererek zekatın mahiyet ve önemini yerine getirebilir, kardeşlerinizin sevincine ortak olabilirsiniz.

İlksenol olarak,  yollara düşerek binlerce kilometre uzakta olan din kardeşlerimize emanetlerinizi teslim ediyoruz. Siz de fidyenizi gönül köprüsü kurarak muhtaç kardeşlerinize gönderebilir, onlara paylaşmanın mutluluğunu yaşatabilir, yoksulluğun yaşattığı zorlukları Ramazan ayında hafifletebilirsiniz. 

Bağış Yap kısmından Fitre ve Fidye bağışlarınızı bize iletebilirsiniz.

Çocuklar için bayram sabahlarının en büyük neşesi, yeni kıyafetler ve bayramlık hediyelerdir. Bayramlık yardımları ile çocukların yüzünde gülücük ve mutluluk olabilmektir niyetimiz.
 
Bayramlıklar ve hediyeler, bayram öncesi hak sahibi çocuklara  ulaştırılarak, bayram sevinci katlanmaktadır.
 
Siz de yüzlerde tebessüme sebep olmak istiyorsanız bayramlık bağışı kısmından bağışlarınızı bize iletebilirsiniz. Bayramlık bağışlarınıza ait fotoğraf ve videolar gönderdiğiniz telefon numaralarına Whatsapp üzerinden gönderilmektedir.
 
Bağış Bedeli 150₺

Faaliyetlerimiz

  • Mağdur durumdaki insanlara ve özellikle savaş, terör faaliyetleri ve diğer sebeplerle yetim kalmış ve sokaklarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan çocuklara din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
  • 0530 613 4472
  • info@ilksenol.org.tr