Su Kuyusu

HZ. EBU BEKİR SU KUYUSU
39%

Su Kuyusu

Dünya genelinde büyük bir su sıkıntısı mevcut durumda, araştırmalara göre 50’den fazla ülke ve 800 milyondan fazla insan temiz/içme suyuna erişemiyor. Temiz su yerine kullanılan sağlıksız su sebebiyle her yıl birçok insan hayatını kaybediyor ve su kaynaklarından yayılan salgın hastalıklar bölge nüfuslarının yaşamını tehdit ediyor.

Suya erişimde en çok sıkıntı yaşanan ülkelerden birisi de Afrika-Nijerya’dır. Bölge insanı hayatlarını idame ettirebilmek için su ihtiyaçlarını ya satın alarak ya da kilometrelerce uzaklardaki kuyulardan taşıyarak gidermeye çalışıyorlar. Kurumumuz bölgedeki insanların ihtiyaçları doğrultusunda onlara en temel haklardan birisi olan temiz suya erişim haklarını sağlamak için su kuyusu açmayı görev edinmiş ve şu ana kadar onlarcasını bağışçılarımız sayesinde başarıyla açmış bulunmaktadır.

İlk Sen Ol olarak Nijerya, Somali ve Suriye’de  köylerde, il/ilçe merkezlerinde, yetimhanelerde ve medreselerde ihtiyaçlar doğrultusunda farklı özelliklere sahip toplam 3 çeşit su kuyusu açmaktayız.

Seyrek nüfusa (500-750) sahip ve hali hazırda var olan su kuyularından uzakta kalmış köy ve kasabalarda açtığımız el pompalı su kuyusu uzmanlar tarafından yapılan yer altı su tetkiki sonucunda 45 ile 60 metre derinliğinde sondaj çalışması yapılarak açılmaktadır.

El Pompalı Su Kuyusu 2.200$

Yoğun kullanım ihtiyacı gerektiren 1000 ile 2000 arası nüfusa sahip kasaba ve ilçelerde açmakta olduğumuz elektrikli su kuyusu uzmanlar tarafından yapılan yer altı su tetkiki sonucunda 50 ile 80 metre derinliğinde sondaj çalışması yapılarak açılmakta olup 8-10 çeşmelik bir şadırvana, su tankına ve elektrik motoruna sahiptir.

Elektrikli Şadırvanlı Su Kuyusu 3.000$

Nüfusu 2000’nin üzerinde olan bölgelerde su kuyusunun yoğun kullanımdan ötürü kurumaması ve uzun ömürlü olması için yer altı su tetkiki sonucunda 90 ile 120 metre derinliğindeki sondaj çalışmasıyla açılan kuyumuz 8-10 çeşmelik bir şadırvana, elektrik motoruna ve su tankına sahiptir.

Elektrikli Şadırvanlı Su Kuyusu  5000 $

Temizlik imandan gelir düsturuyla hareket eden kurumumuz bölgedeki tuvalet ihtiyacının da farkına varmış ve şadırvanlı su kuyularının yanında 2-3 kabine sahip tuvaletler de inşa etmeye başlamıştır.

Kurumumuz açtığı bütün su kuyularına 2 sene garanti sağlamaktadır. 3. sene itibariyle personelimizin periyodik ziyaretleri sırasında herhangi bir arıza veya hasar saptanması durumunda bağışçılarımızla irtibata geçilerek kuyunun tamir işlemi gerçekleştirilmektedir.

2 Kabinli Wc  1500 $

3 Kabinli Wc  1700 $

 

Su kuyusu bağışlarınızı hisseli olarakta yapabilirsiniz. Bağışlarınız bir havuzda toplanıp hedefe ulaşıldığı zaman su kuyusu açılmış olacaktır.

Hisse Bedeli: 350 Lira

Hedef: 100 kişi

 

Faaliyetlerimiz

  • Mağdur durumdaki insanlara ve özellikle savaş, terör faaliyetleri ve diğer sebeplerle yetim kalmış ve sokaklarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan çocuklara din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
  • Genel Koordinatör
    +90 505 268 32 96
    Koordinatör
    +90 546 438 89 68
  • info@ilksenol.org.tr