İlksen Olİlksen Olİlksen Ol

KA-151 Ruh Sağlığı ve Refahı İçin Eğlenceli Spor

  • Anasayfa
  • KA-151 Ruh Sağlığı ve Refahı İçin Eğlenceli Spor
Bu proje, gençlerin ve grup liderlerinin çevre üzerinde bıraktıkları etkinin farkına varmalarını sağlamayı ve çevreyi sağlıkla ilgili faaliyetlerle ilişkilendirmeyi hedeflemektedir. Proje kapsamında açık hava eğitimi, çevre eğitimi, sivil aktivizm ve yerel toplumla etkileşim gibi faaliyetler yer almaktadır. Bu sayede katılımcıların çevresel farkındalıklarını artırmak ve toplumsal katılımı teşvik etmek amaçlanmaktadır.
16-24 yaş aralığındaki katılımcılardan ve grup liderleri için yaş sınırı olmaksızın, en az 22 yaşında olan bireylerden oluşmaktadır. Pandemi sürecinden zihinsel veya sosyal olarak etkilenen gençler, temel düzeyde İngilizceyi akıcı bir şekilde konuşabilen ve yazabilen, projeye katılmak için motive olmuş ve projenin tüm aşamalarında aktif olarak yer almak isteyen kişilerden oluşur. Ayrıca, proje sonuçlarını sosyal medyada ve kendi çalışmaları aracılığıyla yayabilen, açık fikirli, motive ve deneyimlerini ve iyi enerjilerini paylaşmaya hazır gençler bu proje için hedeflenen grubu oluşturmaktadır.
28.06.2024 – 07.07.2024
Faaliyetler, yaygın öğretim yöntem ve tekniklerine dayalı olacaktır. Bu sayede katılımcıların çevresel farkındalıklarını artırmak ve toplumsal katılımı teşvik etmek amaçlanmaktadır. Proje kapsamında açık hava eğitimi, çevre eğitimi, sivil aktivizm ve yerel toplumla etkileşim gibi faaliyetlerin yanı sıra, kültür geceleri, akıl sağlığı ve spor ile ilgili aktiviteler de gerçekleştirilecektir. Bu etkinlikler, gençlerin ve grup liderlerinin çevre üzerinde bıraktıkları etkinin farkına varmalarını sağlamayı ve çevreyi sağlıkla ilgili faaliyetlerle ilişkilendirmeyi hedeflemektedir
Craiova / Romanya
Konaklama ve yemek masrafları tamamen karşılanmaktadır. Ulaşım masrafları, seyahat belgeleri (uçuş kartları, tren biletleri, elektronik biletler vb.) sağlandığında geri ödemeler yapılacaktır. Proje kapsamında çalışmalara düzenli katılım sağlayan katılımcılara Youthpass sertifikası verilecektir.
Proje kapsamında katılımcı kontenjanı 10 kişidir.
Başvurularımız sonlanmıştır.