Sağlık Faaliyetleri

Sağlık Yardımları

Yetersiz beslenme ve temiz suya ulaşamama gibi gerekçeler ile beraber ölümcül hastalıklar yeryüzünde hızla yayılmaktadır. Dünya üzerinde ölümcül ve bulaşıcı hastalıklara yakalanmış ama imkânsızlıklardan dolayı tedavi olamayan çok fazla insan bulunuyor. Gözleri görmeyen, kulakları duymayan veya bir uzvunu kaybetmiş nice insan, imkân yokluğundan dolayı tedavi olamıyor.

1.2 milyar nüfusu olan Afrika’da yaklaşık 10 milyon insan katarak nedeni ile göremiyor. Katarak hastalığının nedeni yetersiz ve sağlıksız beslenme, temiz su ve hijyen sorunları. Sıcaklık nedeni ile güneşten etkilenen insanlarda görme problemleri yaşanıyor. Tedavi imkansızlıkları ise binlerce  insanları körlüğe sürüklüyor.

Afrika’da yeni doğan çocuklarda bile katarak görülebilmektedir.  Sizlerden alınacak küçük iyilikler ile küçük nedenlerden dolayı göremeyen insanların sevdiklerini görmesine vesile olacaksınız. 

Yapacağınız bağışlar ile insanların hayatlarına umut, gözlerine ışık olun.

Bağış bedeli 1.700₺ 

Afrika'da fakirlik sınırının altında bir yaşayan birçok ülke var. Müslümanların zorlu yaşam koşulları altında olduğu bu bölgelerde sünnet olması gereken çocuklar var. Sünnet olamadıkları için çocuklarda bazı hastalıklar nüksetmiş durumdadır. En fazla görülen hastalık; idrar yolları enfeksiyonudur. Yaşları 3 ile 14 arasında değişen çocukların sünnet olması gerekmektedir. Sünnet olmazlarsa hastalıkları artabilir.

Bunun için desteğinize ihtiyaçları var. Dilediğiniz miktarda bağış yaparak Afrikalı çocukların sünnet olmasına vesile olabilirsiniz.

Afrika’daki kadın ölümleri en çok HIV (Bağışıklık yetmezliği virüsü), yanlış doğum müdahaleleri ve tüberküloz gibi hastalıklardan kaynaklanıyor.

Kişisel Hijyen Paketi ile ihtiyaç sahibi Afrika halkının şifasına vesile olabilirsiniz.

Bağış Bedeli 100 TL

Faaliyetlerimiz

  • Mağdur durumdaki insanlara ve özellikle savaş, terör faaliyetleri ve diğer sebeplerle yetim kalmış ve sokaklarda yaşamlarını idame ettirmeye çalışan çocuklara din, dil, ırk ve mezhep farkı gözetmeksizin insani yardım faaliyetleri gerçekleştiriyoruz.
  • Genel Koordinatör
    +90 505 268 32 96
    Koordinatör
    +90 546 438 89 68
  • info@ilksenol.org.tr